ankarazayiflama

Zayıflama

Akupunktur

Vücudumuzdaki bazı özel noktaların uyarılması aracılığıyla beyinden salgılanan  bir takım biyokimyasal maddeler kana karışır . Bu maddeler ulaştıkları hedef organlarda değişik  etkilerde bulunurlar .

Bunlar ; ağrı kesici , ödem ve iltihap giderici ,bağışıklık sistemini güçlendirici ve organik ve ruhsal anlamda destekleyici gibi bir çok etkilerdir . Uygulama şekli ve alanları ; Vücut ve kulak akupunkturu ayrı ayrı uygulanabildiği gibi beraber de gerçekleştirilebilir . Bir kez kullanılıp , atılan steril iğneler ile akupunktur noktaları uyarılarak ; zayıflama , sigara bırakma , baş ve vücudun diğer ağrıları , sinüzit tedavisi gibi bir çok başka hastalığın tedavisinde kullanılır . Zayıflama ve Akupunktur ;  Açlık hissini daha kolay kontrol altına alındığı bu zayıflama programlarında verilen kilonun kalıcı olması ön planda tutulup , sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırma hedeflenmelidir . O nedenle diyet sırasında önerilen yiyeceklerin doğal ve kolay temin edilebilir olmasına önem verilmelidir . Bireyleri mutsuz edecek katı diyet programları değil ama içinde bir disiplinin de olduğu programlar göz önünde bulundurulmalıdır .

Beslenme ve Diyet Eğitimi

Merkezimize başvuran kişinin önce beden ölçümleri değerlendirilir . Kilo Boy Metabolizma Yağ ölçümü  Beden Kütle İndeksi Bu ölçümler tanita cihazı ile yapılmaktadır . Burada alınan sonuçlara göre kişinin hangi programa uygun olduğu (Bölgesel veya Genel) yaklaşımı yapılmaktadır . Program Sürecimiz  Uygulanan program kişinin daha çok moral değerlerine hitap ettiği için kilo verme süreçleri hakkındaki önyargıları giderilip özgeçmişine dayalı çocukluğundan bugüne kadar olan beslenme alışkanlıkları çalışma koşulları kaydedilir . Uygun program kişiye anlatıldıktan sonra programa hazır olup olmadığı konusu düşünme için bir süre verilir . Kişi programa hazır olduktan sonra Dahiliye kontrolüne gönderilir . Burada amaç ;

Kullanılan cihazlara uygun mudur ?

Ayrıca herhangi bir hastalığı varsa Diyet tedavisinin yapılmasıdır . Ekibimiz   Program bir ekip çalışmasından oluşmaktadır  . Dahiliye – Kardiyoloji uzmanı Diyetisyen  Psikolog Bu multi-disipliner yaklaşım beslenme konusunda çok yönlü bakma açısından gereklidir . Program 3 aşamadan oluşur . Eğitim Kontrol Egzersiz  Başarılı bir kilo kontrolünde kilo değil , yağ oranı önemlidir . Verilen eğitimlerde de Kilo skoru değil , verilen programın kişinin yaşamına uygunluğu , uygulamanın uzun zaman yapılabilmesi ve neticede de yağ oranın düşmesi önemi öğretilmektedir . Bu sebeple programımızın adı Diyet Eğitim Programı’dır . Kişiye özel beslenme programı ile hedeflerimize kalıcı bir şekilde ulaşmak için beraberce yapacağımız çalışmalarda sizi aramızda görmek bizi mutlu edecektir .

Food Test

Düzgün diyet ve fiziksel aktivite yapılıp kilo verilmemesi durumunda vücudumuzun intölerans gösterdiği besin maddelerinin hangileri olduğunu tespit etmek için yapılan testlerdir . Tespit edilen yiyecekler kişinin diyetinden çıkarılır .

Lenf Drenaj

Çeşitli nedenlerle vücudumuza giren ve metabolizma artığı olarak açığa çıkan serbest radikaller , kimyasallar , toksinler hızla yaşlanmamıza neden olur . Doğru bir lenf drenaj tedavisi ile toksik etkisi olan bu maddelerin vücuttan atılımı kolaylaşır . Cihaz tarafından şişirilen balonlar vücuda inişli çıkışlı basınç uygular . Böylece damarı aşağıdan yukarıya doğru uygun olarak saran dalgasal basınç oluşur . Bu da kan ve lenfatik akımı kolaylaştırır .   Tedavi alanları ; Toksin birikmesi Selülit, kilo problemleri Ödem ve Şişliklerde Kılcal damar yoğunlaşması gibi .

Maxuvibe (Pasif Jimnastik)

Kilo kontrol programların da sadece kalori ayarlaması ile amacımıza ulaşmak zaman almaktadır . Vücudun belli bazı bölgelerinde biriken yağlarla mücadele etmek , orada bulunan kasları da harekete geçirerek , oksijen yakmalarını sağlayıp metabolizmayı bir miktar hızlandırarak daha kolay olmaktadır. İşte bu noktada karşımıza çalışan kadının aktiviteye ayıracağı zamanı olmaması çıkmaktadır . Spor salonunda en az 2 saat zaman geçirmesi gerekmektedir . (Ulaşım,hazırlanma, duş gibi…) Maxuvibe teknolojisi bu zaman kaybını aza indirecek , uygulamayı kolaylaştıracak bir alternatif  olarak planlanmıştır. Dakikada 1800 sıçramaya eşit kasları çalıştıran bir titreşim platformudur. 12 çeşit hareket yapılmakta ve 20 dakika sürmektedir . Spor salonunda kasların %45’i çalıştırılabilirken , Maxuvibe’ te ise %95’e kadar çıkabilmektedir .

Pasif – Jimnastik Elektroterapi

Vücudunuzun yağ dokusunun düzensiz dağıldığı bölgelere düşük voltajlı akım vererek uyarılması neticesinde incelmesini sağlayan bir yöntemdir . Kaslar düşük voltajlı elektrik akımı ile uyarılması neticesinde kaslara ekstradan kalori harcatma amacı ile tasarlanmıştır .   Bölgesel zayıflamanın yanında sarkık ve güçsüz kasların toparlanmasını , cilt ve cilt altı dokusunun artırarak cildin kalitesinin artmasını ve sellülitin oluşmasını önler . Uygulama alanları

*sellülit tedavisi

*lenfatik drenaj

*tüm vücut şekillenmesi

*elastikiyet kayıpları

*incelme tedavisi

*lokal yağlanma

*kas stumilasyonu

*pasif jimnastik

Program sağlıklı bir diyetle takviye edildiği takdirde alınan sonuçlar çok daha kalıcı olacaktır .

Psikolog

ÖZKAYA SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİNDE UZM. PSİKOLOG TARAFINDAN SUNULAN HİZMETLER

Grup terapisi   Bu konuda uzman terapist yönetiminde en az 6 en fazla 10 kişiden oluşan grubun yaşadıkları bireysel yada kişiler arası sorunları birlikte çözmeye çalıştıkları bir tedavi yöntemidir .

*Yeme bozuklukları

*Anoreksiya nervoza

*Blumia nevroza

*Obezite duygusal  yeme sorunları

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce scelerisque nibh et neque faucibus suscipit. Sed auctor ipsum ut tellus faucibus tincidunt.

Powered by WordPress.
Copyrights © WordPress.