ankara-vitamin-enjeksiyonu

Vitamin Enjeksiyonları

Cilde yapılan vitamin enjeksiyonlarının çok kısa dönem yararları olabilir. Bunlar arasında özellikle C vitamini öne çıkıyor. C vitamini, cildin esnekliğini veren kollajenin yapımında görev alır. Kollajen üreten fibroblast adı verilen hücreleri uyarır. Cilt için önemli bir antioksidandır ve serbest oksijen radikalleri ile savaşta yardımcı olur. Serbest oksijen radikallerinin artışı; cildin yaşlanması, renginin bozulması ve elastikliğinin kaybı ile yakından bağlantılıdır. Ciltte meydana gelen güneş hasarının geri döndürülmesinde etkilidir. Cildin koruyucu tabakasını güçlendirerek, nem kaybını önler. Bu nedenle cildin nemlendirilmesinde yararı vardır. Güneş koruyucu kremlerin içerisinde olmaları bu tür kremlerin etkinliğini arttırır. Cildin yağ dengesinin yeniden kazanılmasında yardımcı olur

Yüksek hızda özel bir başlık ile cilde püskürtülen oksijen ve serum karışımı, cilt içine doğru tüneller oluşturur. Bu açılan tünellere başta c vitamini olmak üzere cildin gereksinimi olan vitaminler verilir. Erken dönemde tazelenme hissi, geç dönemde deri esnekliğinde artış, nemlenmede artış, lekelenmelerde azalma meydana gelir.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce scelerisque nibh et neque faucibus suscipit. Sed auctor ipsum ut tellus faucibus tincidunt.

Powered by WordPress.
Copyrights © WordPress.