ankara-prp-plazma-sac-tedavisi

Saç Dökülmesi ve Tedavisi

Plazma Tedavisi

Saç dökülmesine neden olan faktörler?

Antidepresanlar, kan sulandırıcı, tansiyon ve mantar ilaçları saç dökülmesine neden olur.

Tiroid hastalığı saç dökülmesine yol açıyor.

Tek tip beslenmeye dayanan, çok düşük kalori alınan durumlarda saç dökülmesine sebep olur.

Hormonal bozukluklar.

Polikistik over sendromu.

Diyabet.

Aşırı stres.

Kemoterapi de saç dökülmesinin nedenleri arasındadır.

Plazma Tedavi Nasıl Yapılıyor?

 “Öncelikle hastadan alınan kan steril şartlarda özel bir tüpün içine konuluyor. Ardından içinde jel bulunan bir tüpe yerleştiriliyor. Sonra tüp santrifüje konularak yaklaşık 5-8 dakika kanın içindeki maddelerin ayrıştırılması sağlanıyor. Kanın tronbositlerden ve büyüme faktörlerinden zengin plazma kısmı ayrıştırılmış oluyor. Elde edilen bu zengin karışım, saçlı deride eğer hala kıl kökleri yer alıyorsa ve kıl kökleri canlıysa enjeksiyon yardımıyla uygulanıyor. Böylece bu köklerden yeni saç çıkıyor ve mevcut saç telleri kalınlaşıyor.”

PRP ( Doku Yenileme )

Gençliğin ve sağlığın sırrı damarlarınızda dolaşıyor …

PRP – PLAZMA TEDAVİSİ NEDİR ? (Platelet Rich Plazma)

Trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulamasıdır . Bir kişiden alınan az miktardaki kanın özel bir işlemden geçirilerek bileşenlerine ayrıştırılması ve trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazmanın yine aynı kişiye cilt gençleştirme amaçlı enjeksiyon yolu ile verilmesidir .

PRP ile CİLT YENİLEME ; Estetik amaçlı uygulamalarda yüz , boyun , dekolte , eller , bacak içleri , kollar gibi bölgelerde uygulanmaktadır . UV ışılarında maruz kalan bölgelerde kırışıklık düzeltilmesi , çöküntülerin giderilmesi , esneklik  ve parlaklığın kazanılmasını sağlar . Saç  dökülmesi tedavisinde tek başına  veya diğer tedavilerde yardımcı olmaktadır .

Saç Mezoterapisi

SAÇ MEZOTERAPİSİ NEDİR ?

Saç Mezoterapisi , saçın ihtiyacı olan vitaminlerin , minerallerin , proteinlerin , vs. saçlı deri içine çok ince iğnelerle enjekte edilmesidir .

SAÇ MEZOTERAPİSİNİN AMACI NEDİR ?

SAÇ DÖKÜLMESİNİ DURDURMAK

SAÇ KALİTESİNİ ARTTIRMAK

YENİ SAÇ ÇIKARTMAK

SAÇ MEZOTERAPİSİ KİMLERE UYGULANIR ?

Mezoterapiden fayda gören saç dökülmeleri ; strese bağlı , mevsimsel , metabolik nedenli saç dökülmeleri ve gebelik sonrası ani saç dökülmeleri olarak sıralanabilir .

SAÇ MEZOTERAPİSİ KAÇ SEANS UYGULANIR ?

Saç mezoterapisi , 7-10 gün aralıklarla kişinin durumuna göre değişmekle birlikte 3-7 seans olarak uygulanır .

UYGULAMA SONUÇLARI NASILDIR ?

Uygulamadan 1 hafta sonra saçlarda canlılık , saç dökülmesinin azalması , saçlarda parlaklık , kırılmanın azalmas , saç tellerinin güçlenmesi , saç derisinin toparlanması hemen fark edilir .

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce scelerisque nibh et neque faucibus suscipit. Sed auctor ipsum ut tellus faucibus tincidunt.

Powered by WordPress.
Copyrights © WordPress.