ankara-leke-tedavisi

Leke Tedavisi

Dermaroller

Dermaroller ; üzerinde 200’e yakın iğne bulunan bir aparattır . Bu aparat uygulanacak bölgeye sürülerek o bölgede sayısız delikler açılır .     Bu işlem  az acılı bir uygulamadır . Hastanın uygulayacak bölgesi lokal anestezik kremlerle de uyuşturularak uygulanabilinir . Daha sonra hastanın sıkıntısı ne ise örnek lekeyse leke tedavisinde kullanılacak ürün sürülerek dermaroller ile açılan delikler içine yedirilir ve bu ürün derin gerekli katmanına geçmesi sağlanır . Böylece tedavi tamamlanmış olunur . Dermaroller aparatı ile tedaviye ayrı bir konfor gelmiş ve etkinliğin olabildiğince artışı sağlanmış olunmaktadır . DERMAROLLER ile şu tedaviler yapılmaktadır : YÜZDE : Anti-aging (cilt gençleştirme) Leke tedavileri Akne skar izleri Kırışıklık tedavileri Akne tedavisi  Yara ve yanık izleri  VÜCUTTA : Selülit tedavileri Çatlak tedavileri Sarkıklık tedavileri Yara ve yanık izleri .

Kimyasal Peeling

Cildin görünümünü düzeltmek amacıyla kimyasal maddeler kullanılmasıdır . Bu tedavide cildin hasarlı üst kısmı istenilen düzeye kadar etkilenir ve hedeflenen düzelme sağlanır . Bu tedavi başta yüz bölgesi olmak üzere vücudun her bölgesine uygulanabilir . Tedavi sonrası cilt parlak , genç , sağlıklı bir görünüm kazanır . Tedavi sırasında meyvelerden ve diğer besinlerden elde edilen ve Alfa hidroksi asitler (AHA) olarak adlandırılan kimyasal özler kullanılır . Kimyasal Peeling Nasıl Etki Eder ?

Zamanla ciltteki kollajen ve elastin liflerde bozulma ve sayıca azalmalar olur , cilt elastik yapısını ve gerginliğini kaybeder sarkık , kırışık bir görünüm oluşur . Kimyasal peeling tedavisi ile sağlıklı ve genç hücrelerin cildin yüzeyine gelmesi , canlılığını kaybeden problemli hücrelerin atılması sağlanır . Buna ek olarak kollajen ve elastin liflerde yapılanma sağlanarak elastikiyet ve gerginlik artışı olur . Peeling Tedavisi Hangi Problemlerde Kullanılır ?

Akne (sivilce) tedavisi, • Cilt çatlakları (stria) • Aknelerin iyileştikten sonra bıraktığı izlerin (skarlarının) tedavisi • Kırışıklıklar ve ince çizgilerin giderilmesi • Kuru-cansız cilt tedavisi • Ciltteki açık gözeneklerin kapanması • Gözaltı morluklarının azaltılması • İstenmeyen renk değişikliklerinin (yaşlılık, güneş, gebelik ve ilaç lekeleri) giderilmesi . Yaşlanma etkilerini geciktirmek ve cildi gençleştirmek için her sağlıklı cilde 6 seans peeling tedavisi uygulanmaktadır . AHA Peeling  Bu tedavi yüzeyel bir kimyasal peeling uygulamasıdır . Son derece güvenli ve kolaydır . Hastanın problemine bağlı olarak tekrarlayan seanslar gerektirir . Hastalar hiçbir sıkıntı yaşamadan günlük aktivitelerine dönerler . TCA Peeling Derin ve daha etkili tedavilerde uygulanır . Seans sayısı daha azdır . Tedavi sonrasında kızarıklık , gerginlik ve soyulmalar olur .

PRP ( Doku Yenileme )

Gençliğin ve sağlığın sırrı damarlarınızda dolaşıyor …

PRP-PLAZMA TEDAVİSİ NEDİR ? (Platelet Rich Plazma)

Trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulamasıdır . Bir kişiden alınan az miktardaki kanın özel bir işlemden geçirilerek bileşenlerine ayrıştırılması ve trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazmanın yine aynı kişiye cilt gençleştirme amaçlı enjeksiyon yolu ile verilmesidir . PRP ile CİLT YENİLEME ; Estetik amaçlı uygulamalarda yüz , boyun , dekolte , eller , bacak içleri , kollar gibi bölgelerde uygulanmaktadır . UV ışılarında maruz kalan bölgelerde kırışıklık düzeltilmesi , çöküntülerin giderilmesi ,esneklik , ve parlaklığın kazanılmasını sağlar . Saç dökülmesi tedavisinde tek başına  veya diğer tedavilerde yardımcı olmaktadır .

TCA Peeling

Estetik amaçlı yüze TCA ( Trichloro Asetik Asit ) solüsyonunun tetbik edilmesi ve sonrasında derinin üst tabakası atılarak  alttan yeni deri gelmesini sağlamak amacıyla uygulanan bir yöntemdir . Yüzeysel peeling hemen her hastada ve her cilt tipinde olumlu sonuç verir ve komplikasyon yok denecek kadar azdır . Günümüzde en yaygın kullanılan peelingler den biridir . TCA peeling  sivilce izleri , yaşlılık lekeleri , keratozlar , güneş lekeleri ve kırışıklıklar tedavisinde kullanılır .Çoğu kez triktorasetik asitin (TCA) %30–50 konsantrasyonu kullanılarak yapılır . TCA peeling sonrasında hissedilen hafif rahatsızlık ve şişme ilk hafta içinde azalacaktır . 7–10 gün sonra cilt daha belirgin olacak iyileşme sağlanır . Bu süre içinde güneş ışınlarından korunmak gerekir .

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel Lazer kırışıklık, cilt gençleştirme, akne izleri, yaşlılık ve güneş lekeleri (melasma) gibi,pigment bozukluklarının tedavisinde derinin her tabakasına uygulanabilecek devrim niteliğinde lazerdir .

Fraksiyonel Lazer cildi güvenli bir şekilde soyar , cilt lekelerini etkin bir şekilde tedavi eder . Ayrıca akne skarlarında, çatlaklarda yüz güldürücü sonuçlar oluşmaktadır . Tüm bu alanlarda Amerikan Uluslar arası Sağlık Örgütü (FDA)  tarafından etkin bir tedavi olduğu onaylanmıştır .

Fraksiyonel Lazer Hangi Alanlarda Kullanılır ?

Akne Tedavisi Sivilce izleri tedavisinde kullanılan fraksiyonel lazer ışınları izlerin derinlerine kadar inerek kötü iyileşmiş nedbe dokusunu nekroze eder (yani eritir) . Etrafdaki sağlıklı cilt dokusu bu alanı hızla yeni ve sağlıklı olan doku ile örter . Kırışıklık Tedavisi  Fraksiyonel Lazer ile cilde mikro atışlar yaparak eskimiş cilt dokusunun ortadan kaldırarak yerine yeni cilt dokusunun oluşumunu uyarır .                       Çatlak Tedavisi   Gebelik , sık kilo alıp verme , hızlı büyüme evresi gibi dönemler sonrasında derinin o bölgelerde elastikiyetinin kaybıyla çatlaklar oluşur . Fraksiyonel Lazer sistemi ile ortalama 4 veya 6 seans sonrasında dokunun o bölgedeki elastikiyetinin arttırılmasını ve yenilenmesini hedefler . Cerrahi Yaralar  Cildin derinlerine kadar inen yanık ve yaralar genellikle iz bırakarak iyileşirler . Fraksiyonel Lazer uygulamasında deriye uygulanan mikro atımlar , kötü iyileşmiş skar dokusunu nekroze eder yani eritir . Çevredeki sağlam doku hasarlanmış bölgeyi yeniden yapılandırır . İlerleyen seanslarda kozmetik görünümde derece derece iyileşme izlenir . Leke Tedavisi   Genetik yatkınlık , gebelik , hormonal ilaç kullanımı , güneş gibi faktörlere bağlı olarak yüzde veya vücutta meydana gelen lekelenmelerde Fraksiyonel Lazer uygulaması pigment (Renk) hücrelerinin yoğunlaştığı tabakaya hasar vererek yerine yeni ve sağlıklı cilt dokusu gelişimini uyarır . Böylece cildin koyu renkli tonunda açılma elde edilir .

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce scelerisque nibh et neque faucibus suscipit. Sed auctor ipsum ut tellus faucibus tincidunt.

Powered by WordPress.
Copyrights © WordPress.