ankara-doku-yenileme

Doku Yenileme

Cilt gençleştirme, onarım ve yeniden yapılandırmada “kökten” çözüm. “Kök hücre tedavisi”

Cildinizi gençleştirmek ve çok daha genç görünmek için kendi hücrelerinizle kendinizi yenileyin…

Kök hücre mantığından yola çıkan, PRP (Platelet Rich Plasma) “platelet/trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma” tedavisi, kırışıklıkların giderilmesi, cilt yenileme, yara ve sivilce izleri tedavisi ve saç dökülmesine kadar bize yeni alternatifler sunmaktadır. Hiçbir alerji ve bulaşıcı hastalık riski taşımayan bu tedavide kendi kanımızdan elde edilen kök hücreleriyle gençleşip zamanı geriye sardırmak ve ipeksi bir cilde sahip olmak mümkündür.

PRP tedavisi, ya da doku yenileme tedavisi, ile hastanın kendi kanı alınarak, santrifüj edilir. Santrifüj sonucu, özel bir tüp içinde, kırmızı kan hücreleri ve plazma bölümü ayrışır. Bu yoğun plazma kısmı, mezoterapi veya dolgu yöntemi ile cilde uygulanır. PRP tedavisinde elde edilen bu plazmada yoğun trombosit (pıhtı hücreleri) ve lökositler (beyaz kan hücreleri) mevcuttur. Aktive olmuş trombositler ve lökositler büyüme faktörleri salgılar. PRP yönteminde, büyüme faktörleri kök hücrelerin göçünü ve çoğalmasını tetikler. Böylece dokuda kollajen üretimi uyarılır ve yenilenme meydana gelir. Bu yöntemin en önemli avantajı hastanın kendi kanından elde edilmiş olması ve alerji riski taşımamasıdır.

PRP tedavisi, 2-4 haftalık aralarla, 3 tedavi seansı şeklinde önerilmektedir.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce scelerisque nibh et neque faucibus suscipit. Sed auctor ipsum ut tellus faucibus tincidunt.

Powered by WordPress.
Copyrights © WordPress.