ankarakirisiklik-tedavisi

Kırışıklık Tedavisi

Botox Uygulamaları

Yüz çizgilerini ortadan kaldırmak amacıyla kozmetik alanda kullanıldığından beri medyada sık sık adı geçen Botox’un diğer uygulama alanlarının öneminin vurgulanması gerekir.

Botulinum Toksini (Botox), tıp dilinde « Clostridium Botulinum » adıyla anılan bakterinin salgıladığı bir toksindir. Estetik uygulamalarından, yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini hafifletmek ya da ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan, kolay ve güvenilir bir yöntemdir. Botox enjeksiyonu özellikle alın, kaş çatma çizgisi, kaz ayaklarındaki ve boyundaki çizgilerde çizgilere enjeksiyonu yöntemi kullanılması sonucu olan kırışıklıkların açılmasında, botoks diğer sistemlerle tartışma götürmeyen bir iyilik hali sağlıyor.

1980’lerin başindan itibaren medikal alanda uygulanmaya başlanan Botox’un ilk kullanım alanı şaşılıktı. Daha sonra hızla nörolojinin kullanım alanına girdi. Distonilerin (vücutta yüz dahil birçok bölgesinde istemsiz hareketlere yol açan hastalıklar gurubu) tedavisinde, özellikle de fokal distonilerin tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır. Medikal tedavinin de söz konusu olduğu bu hastalıklarda artık Botox’un ilk tercih edilen tedavi yaklaşımı olduğunu vurgulamak gerek. Kas içine enjekte edilerek olarak kullanılan bu ajan başlıca aşırı kasılan kasta geçici güçsüzlük yaparak etkisini göstermekte, bu etki de 3-4 ay sürmektedir.

Botox’un nörolojide kullanıldığı alanlar giderek genişledi ; serebral palsi (CP), multiple skleroz (MS) inme gibi hastaliklarda ortaya çikan spastisiteyi ortadan kaldirmak amacıyla, hastaya fonksiyonel açıdan katkıda bulunacak kas gruplarının enjeksiyonu başarılı sonuçlar vermektedir. Botox ayrıca üroloji, gastroentroloji, plastik cerrahi, dermatoloji alanlarında uygulandığı gibi, kullanım alanları giderek genişlemektedir. Aslında uzun süredir- 25 yıldır- tıbbın hizmetinde olan Botox hekimlerin gayet iyi bildiği etkili bir tedavi yöntemidir. Yüz çizgilerini ortadan kaldırmak amacıyla kozmetik alanda kullanıldığından beri medyada sık olarak ismi geçmeye başladı. Yukarıda da vurgulandığı gibi, Botox ile büyük bir hasta ve hastalıklar grubunun sağaltımı sağlandığında daha geniş bir yelpazeyi içerir. Botilinum Toxin’in alın ve göz çevresi yanında, boyundaki çizgilerde enjeksiyon yöntemi ile kullanılması sonucu çizgilerin açılmasında geçici iyileşme sağlar. Yapılan uygulamayı takiben 2 . gün etkileri başlar 15. gün net etkisini gösterir. 120. günden itibaren etkileri azalır 6. ay uygulama tekrarlanabilir.

Dolgu Uygulamaları

Medikal estetik alanında en çok başvurulan yöntemlerden birisi de Hyalüronik asit dolgular uygulamalarıdır. Yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi veya yüze hacim kazandırmak için yıllardır kullanılan estetik dolgu uygulaması ile yüzdeki derin kırışıklar, çökük ya da sarkık yanaklar yok olur veerden birisi de Hyalüronik asit dolgular uygulamalarıdır. Yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi veya yüze hacim kazandırmak için yıllardır kullanılan estetik dolgu uygulaması ile yüzdeki derin kırışıklar, çökük ya da sarkık yanaklar yok olur ve doğal yüz konturları geri döner. Dudak  dolgusu, tüm ağız ve kontürler da uyumlu bir sonuç elde edilir, gözaltı dolgusu, cilt gençleştirme, yüz germe, göz çevresi kırışıklığını giderilmesi kullanılır.

Dolgu Yüzü başlıca üç yoldan güzelleştirir.

Canlandırır

Çizgileri, kırışıklıkları ve kıvrımları azaltarak ya da gidererek, daha taze ve parlak bir yüz görünümü sağlar.

Lifting yapar

Yanaklara ve çeneye kaybedilen hacmi geri kazandırarak hafif bir lifting etkisi yaratır.

Belirginleştirir

Dudakları ve yüz hatlarını doğal bir şekilde yeniden şekillendirerek belirginleştirir.

Canlandırma

Çizgileri, kırışıklıkları ve kıvrımları azaltarak ya da gidererek, daha taze ve parlak bir görünüm sağlar.

Yanakları doğal bir şekilde yeniden şekillendirerek hacimli ve sıkı bir görünüm verir. Yüzün hacmini geri kazandırır. Daha genç yüz orantıları yaratır.

Çene hattını yumuşatır.

Elmacık kemiklerinin hatlarını vurgular.

Cildi nemlendirir böylece cilt doğal esnekliğini ve tonunu geri kazanır.

Cerrahi müdahale gerekmeksizin hafif bir lifting etkisi yapar.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce scelerisque nibh et neque faucibus suscipit. Sed auctor ipsum ut tellus faucibus tincidunt.

Powered by WordPress.
Copyrights © WordPress.