ankara-cilt-genclestirme

Cilt Gençleştirme

Botoks

Botoks Nedir ?

Clostridium botulinum isimli bir bakteriden laboratuar ortamında elde edilen bir ilaçdır .

Botox , Neden Kullanılır ?

Biyolojik ve çevresel faktörler sonucu , yüzümüzdeki kaslar gözle görülür çizgiler ve kırışıklıklar oluştururlar . Deriye bağlı yüzeysel kasları gevşeterek , kırışıklıkları rahatlatmak ve yumuşatmak mümkündür . Kasların gevşemesi sayesinde daha fazla kırışıklık oluşması engellenir .

Botoks Uygulaması Kalıcı Bir Uygulamamıdır ?

Hayır kalıcı değildir . Kişinin metabolizmasına ve uygulanan yere bağlı olarak etkisi 4-6 ay arasında değişmektedir .

Botulinum Toksin Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir ?

Botox un bilinen hiç yan etkisi yoktur . Etkisi sadece uygulama bölgesiyle sınırlıdır , Uygulama anında iğneye bağlı kızarıklıklar ise kısa bir süre sonra geçecektir .

Botoks ve İfadesiz Yüz ?

Bu düşünce son derece yanlış bir anlayıştır . Doğal Botoks uygulamaları ile kaslarınızı Botoksa rağmen oynatabilirsiniz . Dolayısıyla kimse bu durumu fark etmeyecektir . Botoks ile Kaşlarda Değişiklik Yaplabilir  Botoks , kişiye yorgun bir ifade veren kaş düşüklüğünün tedavisinde (1-4 mm seviyesinde kaş kaldırma) , kızgın ifadeye sebep olan kaş arası ve üstü kasılmaların giderilmesinde kullanılabilir .   Botoks Uygulama Öncesi Neler Yapılmalı  Aspirin ve benzeri ilaçlar ve alkol almamak gerekir .  Botoks Uygulama Sonrasında ise : 4 saat süre ile dik pozisyonda kalmak , 24 saat süre ile de zorlayıcı egzersiz hareketlerinden kaçınmak gerekir . Aşırı Terleme Tedavisi   Botoksun diğer bir uygulama alanı ise aşırı terleme ve buna bağlı değişik rahatsızlıkların giderilmesidir . Koltuk altı , el ve ayaklarda yoğunlaşan ve tıp dilinde “hiperhidrozis” olarak adlandırılan terleme hastalığına karşı botoks son yıllarda oldukça fazla kullanım alanı bulmuştur Terlemenin yoğun olduğu deri altına çok az miktarda enjekte edilen botoks , ter bezlerine ulaşan sinirlerin çalışmasını geçici süre bloke ederek ter üretimini engelliyor . Botoks, çok ince uçlu iğnelerle terleyen bölgeye sık aralıklarla uygulanır. Uygulamadan sonraki ilk hafta içerisinde iyileşme gözlenir. Botoksun etkisi genellikle 6 ile 8 ay sürer, etki geçmeye başladığında ikinci uygulama yapılır. Kişiye bağlı olarak ter bezlerinden aşırı ter salgılanmasını belli bir sürelik durdurmak ve böylece özellikle yaz aylarında gerek koltuk altı gerek avuç içi gerekse ayak tabanı terlemesi giderilebilmektedir . Bu uygulamanın bilinen yan etkisi yoktur . Doktorun uygun gördüğü herkese yapılabilir . Öncesinde terleme bölgelerinin tespiti için nişasta testi uygulanır . Anestezi gerektirmez . İşlem sırasında hafif ağrı hissedilebilir . İşlem süresi bir bölge için ortalama 10 dakikadır .

Cilt Bakımı

Cildimiz sağlık durumumuzu yansıtan bir ayna gibidir . Cilt bakımı sadece estetik ve görsel açıdan değil , cildin sağlığı açısından temiz ve bakımlı olmalıdır . Aynı zamanda dış etkenlerden cildimizi korumamız gerekmektedir . Bunlar , UV ışınları , sigara, alkol , sağlıksız beslenme , serbest radikalar , cildimize uygun olmayan ürün ve makyaj malzemeleridir . İlerleyen yaşlarda cildin kırışmasını önlemek ve deformasyona uğramaması için cildin temizliğine ve sağlık durumuna özen göstermemiz gerekmektedir . Merkezimizde cildin yapısına uygun medikal ürünler kullanılıp , cildin yapısına ve ihtiyaç durumuna göre kişiye özel kürler hazırlanmaktadır . Yapılan cilt bakımı cildimizin derinlemesine temizlenmesini sağlar , cildin koruyucu tabakasının güçlenmesine yardımcı olur , nem oranını dengeler , gözenekleri açar ve cildin nefes almasını kolaylaştırır .

Özel cilt bakımı kürleri : CİLT ANALİZİ , AKNE TEDAVİSİ , LEKE TEDAVİSİ , ANTİ-AGING , KİŞİYE ÖZEL BAKIM

Dermaroller

Dermaroller ; üzerinde 200’e yakın iğne bulunan bir aparattır . Bu aparat uygulanacak bölgeye sürülerek o bölgede sayısız delikler açılır .     Bu işlem  az acılı bir uygulamadır . Hastanın uygulayacak bölgesi lokal anestezik kremlerle de uyuşturularak uygulanabilinir . Daha sonra hastanın sıkıntısı ne ise örnek lekeyse leke tedavisinde kullanılacak ürün sürülerek dermaroller ile açılan delikler içine yedirilir ve bu ürün derin gerekli katmanına geçmesi sağlanır . Böylece tedavi tamamlanmış olunur . Dermaroller aparatı ile tedaviye ayrı bir konfor gelmiş ve etkinliğin olabildiğince artışı sağlanmış olunmaktadır . DERMAROLLER ile şu tedaviler yapılmaktadır : YÜZDE : Anti-aging (cilt gençleştirme)  Leke tedavileri Akne skar izleri Kırışıklık tedavileri Akne tedavisi Yara ve yanık izleri VÜCUTTA : Selülit tedavileri  Çatlak tedavileri Sarkıklık tedavileri Yara ve yanık izleri

Dolgu

Kırışıklıklara ve yaşlılık çizgilerine uygulanır . Vücutta zaten doğal olarak bulunan hyaluronik asit enjekte edilir . Bu madde cilde nüfus ettiği andan itibaren vücudun kendi hyalüronik asidi ile beraber hacim yaratırlar .

Dolgu Maddeleri Nerelerde Kullanılır ?

Burun kenarından aşağı inen çizgiler (Nazolabial )  Burun ile ağız arasındaki çizgiler (Philtral Çizgiler) Dudak dolgunlaştırılması           Dudaklar etrafındaki çizgiler  Göz çevresindeki kırışıklıklar Alındaki çizgiler Sivilce ve yara izleri  Yanak ve elmacık kemiği dolgunlaştırmak için Dudak Dolgunlaştırılması  Dolgun dudaklar , tarih boyunca güzelliğin ve estetiğin simgesi olmuştur . Bazı kişilerde yapısal olarak bir incelik, bazen de yaşın ilerlemesi , menapoza girme gibi nedenlerle dudaklarda incelme söz konusu olabilmektedir.

Dolgu Maddeleri Uygulandığında Etkisi Ne Kadar Devam Eder ?

Kullanılan maddenin özelliğine ve yapılan bölgeye göre 6-18 ay devam eder .

Dolgu Madde Uygulamaları Ne Kadar Sürer ?

Bir uygulama ortalama 10 dakika sürer .

Uygulama Sırasında Ağrı Olur mu ?

Kişiyi rahatsız edecek bir ağrı oluşmaz , istenilirse uygulamadan 30 dakika önce uyuşturucu krem sürülebilir , bazı uygulamalarda lokal anestezi yapılabilir .

Rahatsızlık Veren Bir Durum Oluşur mu ?

Uygulama bir enjeksiyon yöntemi ile yapıldığından çok hafif bir şişlik olabilir , sonrasında buz uygulamak faydalı olur . Kısa sürede düzelecektir .

İşe Gitmeye Engel Bir Durum Olur mu ?

Uygulama herhangi bir zamanda , öğle arasında yapılabilir , sonrasında rahatlıkla işinize geri dönebilirsiniz .

Dolgunun Yan Etkileri Var mıdır ?

Nadiren alerjik reaksiyonlar ve morarmalar oluşabilir .

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel Lazer kırışıklık , cilt gençleştirme , akne izleri , yaşlılık ve güneş lekeleri (melasma) gibi , pigment bozukluklarının tedavisinde derinin her tabakasına uygulanabilecek devrim niteliğinde lazerdir . Fraksiyonel Lazer cildi güvenli bir şekilde soyar , cilt lekelerini etkin bir şekilde tedavi eder . Ayrıca akne skarlarında , çatlaklarda yüz güldürücü sonuçlar oluşmaktadır . Tüm bu alanlarda Amerikan Uluslar arası Sağlık Örgütü (FDA)  tarafından etkin bir tedavi olduğu onaylanmıştır .

Fraksiyonel Lazer Hangi Alanlarda Kullanılır ?

Akne Tedavisi Sivilce izleri tedavisinde kullanılan fraksiyonel lazer ışınları izlerin derinlerine kadar inerek kötü iyileşmiş nedbe dokusunu nekroze eder (yani eritir) . Etrafdaki sağlıklı cilt dokusu bu alanı hızla yeni ve sağlıklı olan doku ile örter . Kırışıklık Tedavisi  Fraksiyonel Lazer ile cilde mikro atışlar yaparak eskimiş cilt dokusunun ortadan kaldırarak yerine yeni cilt dokusunun oluşumunu uyarır .                       Çatlak Tedavisi   Gebelik , sık kilo alıp verme , hızlı büyüme evresi gibi dönemler sonrasında derinin o bölgelerde elastikiyetinin kaybıyla çatlaklar oluşur . Fraksiyonel Lazer sistemi ile ortalama 4 veya 6 seans sonrasında dokunun o bölgedeki elastikiyetinin arttırılmasını ve yenilenmesini hedefler . Cerrahi Yaralar  Cildin derinlerine kadar inen yanık ve yaralar genellikle iz bırakarak iyileşirler . Fraksiyonel Lazer uygulamasında deriye uygulanan mikro atımlar , kötü iyileşmiş skar dokusunu nekroze eder yani eritir . Çevredeki sağlam doku hasarlanmış bölgeyi yeniden yapılandırır . İlerleyen seanslarda kozmetik görünümde derece derece iyileşme izlenir . Leke Tedavisi   Genetik yatkınlık , gebelik , hormonal ilaç kullanımı , güneş gibi faktörlere bağlı olarak yüzde veya vücutta meydana gelen lekelenmelerde Fraksiyonel Lazer uygulaması pigment (Renk) hücrelerinin yoğunlaştığı tabakaya hasar vererek yerine yeni ve sağlıklı cilt dokusu gelişimini uyarır . Böylece cildin koyu renkli tonunda açılma elde edilir .

Kimyasal Peeling

Cildin görünümünü düzeltmek amacıyla kimyasal maddeler kullanılmasıdır . Bu tedavide cildin hasarlı üst kısmı istenilen düzeye kadar etkilenir ve hedeflenen düzelme sağlanır . Bu tedavi başta yüz bölgesi olmak üzere vücudun her bölgesine uygulanabilir . Tedavi sonrası cilt parlak , genç , sağlıklı bir görünüm kazanır . Tedavi sırasında meyvelerden ve diğer besinlerden elde edilen ve Alfa hidroksi asitler (AHA) olarak adlandırılan kimyasal özler kullanılır .

Kimyasal Peeling Nasıl Etki Eder ?

Zamanla ciltteki kollajen ve elastin liflerde bozulma ve sayıca azalmalar olur , cilt elastik yapısını ve gerginliğini kaybeder sarkık , kırışık bir görünüm oluşur . Kimyasal peeling tedavisi ile sağlıklı ve genç hücrelerin cildin yüzeyine gelmesi , canlılığını kaybeden problemli hücrelerin atılması sağlanır . Buna ek olarak kollajen ve elastin liflerde yapılanma sağlanarak elastikiyet ve gerginlik artışı olur .

Peeling Tedavisi Hangi Problemlerde Kullanılır ?

Akne (sivilce) tedavisi • Cilt çatlakları (stria) • Aknelerin iyileştikten sonra bıraktığı izlerin (skarlarının) tedavisi • Kırışıklıklar ve ince çizgilerin giderilmesi • Kuru-cansız cilt tedavisi • Ciltteki açık gözeneklerin kapanması • Gözaltı morluklarının azaltılması • İstenmeyen renk değişikliklerinin (yaşlılık, güneş, gebelik ve ilaç lekeleri) giderilmesi . Yaşlanma etkilerini geciktirmek ve cildi gençleştirmek için her sağlıklı cilde 6 seans peeling tedavisi uygulanmaktadır . AHA Peeling  Bu tedavi yüzeyel bir kimyasal peeling uygulamasıdır . Son derece güvenli ve kolaydır . Hastanın problemine bağlı olarak tekrarlayan seanslar gerektirir . Hastalar hiçbir sıkıntı yaşamadan günlük aktivitelerine dönerler . TCA Peeling  Derin ve daha etkili tedavilerde uygulanır . Seans sayısı daha azdır . Tedavi sonrasında kızarıklık , gerginlik ve soyulmalar olur .

Pembe Maske

• Cildin erken yaşlanmasıyla mücadele eder

• Cildi sıkılaştırır ve pürüzsüzleştirir

• Ciltteki nem oranını artırır

• Cilt kusurlarına meyilli cilt türlerini ve diğer tüm cilt türlerini arındırır

• Yüz hatlarını şekillendirir

• Yorgun ve sarkmış cildi canlandırır

• Cildin doğal yenilenme sürecini destekler

Yüzdeki kırışıklıklar , sivilce ve sivilcelerin sebep olduğu deformasyonları gidermede kullanılan yüz maskesi ve , selülit giderici olarak kullanılan vücut maskesi olmak üzere iki farklı ürün mevcuttur . Her iki ürün de minimum beş seans olarak uygulanmakta ve cildin yıpranma durumuna göre uygulama sayısı arttırılabilmektedir . İç ve dış etkenlerin  ciltte yol açtığı yaşlanmayı önleyen pembe maske yağ ve nem dengesini düzenleyerek gençlik iksiriniz oluyor . Pembe Maske havanın mevsimsel değişiminden kaynaklanan zararlı etkileriyle ciltte oluşan nem kaybı , pullanma , hassasiyet , kızarıklıklar gibi sorunları yok ediyor . Yüzünüzdeki ve cildinizdeki su , vitamin ve kolajen eksikliğini tamamlayarak  tazelik ve canlılık kazandırıyor .

PRP ( Doku Yenileme )

Gençliğin ve sağlığın sırrı damarlarınızda dolaşıyor …

PRP-PLAZMA TEDAVİSİ NEDİR ? (Platelet Rich Plazma)

Trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulamasıdır . Bir kişiden alınan az miktardaki kanın özel bir işlemden geçirilerek bileşenlerine ayrıştırılması ve trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazmanın yine aynı kişiye cilt gençleştirme amaçlı enjeksiyon yolu ile verilmesidir .

PRP ile CİLT YENİLEME ; Estetik amaçlı uygulamalarda yüz , boyun , dekolte , eller , bacak içleri , kollar gibi bölgelerde uygulanmaktadır . UV ışılarında maruz kalan bölgelerde kırışıklık düzeltilmesi , çöküntülerin giderilmesi , esneklik , ve parlaklığın kazanılmasını sağlar . Saç  dökülmesi tedavisinde tek başına  veya diğer tedavilerde yardımcı olmaktadır .

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce scelerisque nibh et neque faucibus suscipit. Sed auctor ipsum ut tellus faucibus tincidunt.

Powered by WordPress.
Copyrights © WordPress.