ankara-bolgesel-zayiflama

Bölgesel Zayıflama ve Selülit

Karboksiterapi Ne Demektir ?

Karbondioksit gazının deri altına enjekte edilmesi ile yapılan işleme karboksiterapi denir . Bu yöntem selülit , bölgesel kilo verme , vücut şekillendirme , liposuction sonrası toparlanmalarda , kırışıklıklarda , cilt çatlaklarında , cilt sıkılaştırmalarında skar doku tedavilerinde kullanılan yöntemler arasındadır .

Karboksiterapi Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Karboksiterapi cerrahi olmayan bir yöntemdir . Karbondioksit (CO2) çok ince 30G (çapı 0.3 mm) bir iğne ile cilt altına enjekte edilir . Enjekte edilen karbondioksit enjeksiyon noktasından komşu dokulara kolaylıkla yayılır .

Yöntem Acı Veriyor mu?

Enjeksiyon yapılan bölgede iğnelenme ve yanma hissedilebilir . Bu his bir kaç saniye içerisinde kaybolmaktadır .

Tedavi Sonrası Nelerden Kaçınılmalıdır ?

Tedavi sonrası 4 saat boyunca banyo , havuz veya sauna gibi su ile ilgili aktivitelerden kaçınılmalıdır .

Kaç Seans Gereklidir ?

Selülit’i yok etmek için 10-20 seans gereklidir . Haftada 2 hatta 1 seans bile yeterli olurken , ideal olarak 2 günde 1 yapılmalıdır . Bu hastanın durumuna göre değişmektedir . Her seans 15-20 dak. sürmektedir .

İyileşmeyi Kaçıncı Seanstan Sonra Görebilirim ?

Ortalama 5. seansdan sonra cildinizin sağlıklı bir görünüm kazandığını , 8-10. seanslardan sonra cilt altı dokunuzun sıkılaştığına tanık olacaksınız .

Sonuçlar Kalıcı mıdır ?

Eğer düzenli sporla desteklenmiş sağlıklı bir perhiz seçerseniz selülit yıllarca sizden uzak kalır .

Karbondioksit Zehirli Değil midir ?

Hayır . Karbondioksit yaşamımızın her gününde vücudumuzdaki hücreler tarafından doğal olarak üretilir.

Kavitasyon

Kavitasyon cildin dış yüzeyine uygulanan yoğun ses dalgalarının yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine dayananan bir yöntemdir . Bu etki yağ hücre duvarlarını tahrip ederek , yapısını bozar . Dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak , lenf yolları ile uzaklaştırılmaya çalşılır . Yaklaşık bir hafta aralıklarla uygulanan kavitasyon güvenli ve ağrısız bir yöntemdir . Seans sayısı hekimin muayene bulguları ve hastanın beklentileri dahilinde 6-12 seans olabilir .

Lenf Drenaj

eşitli nedenlerle vücudumuza giren ve metabolizma artığı olarak açığa çıkan serbest radikaller , kimyasallar , toksinler hızla yaşlanmamıza neden olur . Doğru bir lenf drenaj tedavisi ile toksik etkisi olan bu maddelerin vücuttan atılımı kolaylaşır . Cihaz tarafından şişirilen balonlar vücuda inişli çıkışlı basınç uygular . Böylece damarı aşağıdan yukarıya doğru uygun olarak saran dalgasal basınç oluşur . Bu da kan ve lenfatik akımı kolaylaştırır .

Tedavi alanları ; Toksin birikmesi Selülit , kilo problemleri Ödem ve Şişliklerde Kılcal damar yoğunlaşması gibi …

Mezoterapi Nedir ?

Sağlıklı bir cilt için gerekli olan çeşitli vitamin ve mineraller , kollojen , elastin ve benzeri birçok etken maddenin çok ince uçlu bir enjektör yardımı ile bir çok noktadan cilt içine verilmesidir .

Mezoterapi de Amaç Nedir ?

Sellülit ve bölgesel yağlanmanın tedavisi , sivilce , cilt gençleştirme (cilt hücrelerinin yenilenmesi, cilt sıkılaştırma) yara izleri , çatlak tedavisi için kullanılır .

Mezoterapi ile Kaç Seansta Başarıya Ulaşılır ?

Kişinin yaşına , metabolizmasına , uygulama bölgesine ve eşlik edecek diğer uygulamalara bağlı olarak değişir . Ortalama 8-10 seanstır . Bazı hastalar daha ilk seansta sonuçları görmeye başlarken ortalama 4-5 seansta sonuçlar izlenmeye başlar .

Yan Etkiler Nelerdir ?

Yan etkiler genellikle morarma ile sınırlıdır . Morluklar çoğunlukla 1 hafta içinde yok olur .

Tedavi Sonrası İş Başı Yapılabilir mi ?

Evet . Yöntem genellikle 10 dakika alır , hazırlık veya tedavi sonrası dinlenme ihtiyacı yoktur . Ayrıca bandaj vb. kullanılmaz .

Tedavilerde Can Yanıyor mu ?

Hastaların çoğunluğu mezoterapiye karşı az miktarda acı hissederler . Ağrı eşikleri düşük olan bu kişiler için hissizleştiren kremler veya ağrı kesiciler kullanılabilir .

Selülit Masajı

Selülit toksinlerin birikimi ve hareketsizlikten oluşur . Lenf Drenaj selülit tedavisinde oldukça etkili bir yöntemdir . Haftada 3 gün 1’er saat uygulanan lenf drenaj masajı ve selülitte gözle görülür sonuçlar elde edilir . Ayrıca vücut sıkılaştırmada dokuların arasındaki toksinleri temizlenmesini sağladığı ve kan dolaşımını düzenlediği için faydalıdır . Sert yapılan selülit masajları vücuda yarardan çok zarar verir . Konusunda uzman olanlar tarafından düzenli yapılan hafif  lenf drenaj masajları hem sağlığınızı , hem cildinizi korur , dolaşımınızı düzenler ve selülitlerin azalmasını sağlar .

Velashape

Amerikan Gıda ve İlaç Sanayi (FDA) ‘nin bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde onay verdiği ilk uygulama VELASHAPE programıdır .   Bu anlamda ; • Çapta küçülme • Selülit görünümü iyileşme • Vücut şekillendirme • Cilt sıkılaştırma  • Bölgesel kan dolaşımında iyileşme    • Cilt dokusunda iyileşme • Minör kas ağrılarında rahatlama • Cerrahi olmayan “LIPOSUCTION”a alternatif   Vakum Etkisi ile cilt , cilt altı yağ dokusu ve kan dolaşımı üzerinde pozitif etkiler sağlanmaktadır . Uygulanan vakumla lenf dolaşımı , kan dolaşımı arttırılarak , cilt altı yağ dokusunun metabolizması hızlandırılmaktadır . Kızılötesi(IR) ; cilt alt katmanlarına kadar dokuyu ısıtır . RF ise cilt altı dokuya kadar ısınmayı sağlar .

IR ve RF den kaynaklanan ısı , oksijenin oksi hemoglobinden ayrılmasını sağlar . • Yağ haldeki , yağ metabolizması hızlanır. • Yağ hücre yıkımı sonucunda yağ hücrelerinde depolanan enerjinin kullanılması ile hücrelerde küçülmeler gözlenir . • Masaj etkisi ile hücre içerisinde birikmiş sıvıların , lenf damarlarına yönlendirilmesi kolaylaşır .  • Masajın bağ dokusu üzerine etkisi ile hipodermisdeki yağ adacıkları küçülür . VelaShape cihazının uygulama alanları : • Bacaklar / Basen • Karın bölgesi  • Üst kol  • Bel yan bölge  • Yüz ve Boyun

NOT : Uygulama sonrası günlük yaşantınıza dönebilirsiniz .

Vücut Analizi

Vücut Analizi sağlıklı bir kilo kontrolünün vazgeçilmezlerindendir . Çünkü kilo kontrolünde en önemli parametre yağ dokusu kaybı ve kas dokusunun muhafazasıdır . İşte bu takip ancak vücut analiz cihazlarıyla yapılabilmektedir .

VÜCUT ANALİZ CİHAZI TANİTA İLE RAPORLANACAK PARAMETRELER ; Toplam Vücut Ağırlığı (kg) ,  Beden Kütle İndeksi (BDI)  Vücut Yağ Oranı (%) , Vücut Yağ Kütlesi (kg) ,      Vücut Yağsız Kütlesi (kg) , Vücut Sıvı Oranı (%) , Bel ve Kalça Oranı , Bazal Metabolizma Hızı Bilgileri (kcal) , Beden Yoğunluğu , İdeal Kilo (kg) , Obezite Derecesi (%) , Kişi için İdeal Değerler ile kıyaslama (Kilo,Yağ,Yağsız Ağırlık,BMI,Bel – Kalça ,Sıvı ,Protein ,Mineral ,Beden Yoğunluğu) , İskeletsel Kaslar (kg) , Toplam Sıvı Miktarı (kg) , Tavsiye edilen verilmesi gerekli kilo . Bu raporlama ile hem kişi zayıflama durumunu en ilmi şekilde neresinde olduğunu görebilmekte , hem de tedaviyi yapan sağlık personeli diyetini bu raporlamaya göre yapabilmektedir . Zayıflama kesinlikle hekim denetiminde bir sağlık ekibi ile çözülebilecek bir sorundur .

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce scelerisque nibh et neque faucibus suscipit. Sed auctor ipsum ut tellus faucibus tincidunt.

Powered by WordPress.
Copyrights © WordPress.